Dance Club SbN je otvorený:-)
Kurzy organizujeme v štýle otvorených hodín (s výnimkou 2-3 mesačných kurzov). Avšak je potrebné sa na každý kurz prihlásiť cez aplikáciu https://salsabynorika.bubbleapps.io/


Párty v júji : už iba piatky ( nájdete v sekcii Party)

Všetky predplatené permanentky (aj zakúpené cez projekt Štartovač), freak passy platia do konca roka 2021.
Iné otázky píšte priamo Norike: info@norika.sk

Jaro

Jaro

Jaro Hluch (od roku 2012)

S tancom som začal v maturitnom ročníku v roku 2000 klasicky Venčekom. Tanec ma natoľko očaril, že som sa mu venoval aj počas štúdia na vysokej skole v Banskej Bystrici. Venoval som sa najmä latinsko-americkým tancom a tu som sa aj prvý-kát stretol so salsou. Veľmi sa mi páčili kreatívne variácie rúk a točky tohto vzrušujúceho tanca, ale dlho som si ich nezapamätal.

Po úspešnom dokončení štúdia, dosiahnutí kategórie B v latinsko-americkych tancoch a presťahovaní sa do nášho hlavného mesta Bratislava som sa chcel tancu naďalej venovať. Popri práci a povinnostiach, ktoré som mal zostávalo iba jedno riešenie salsa. Na odporúčanie kamaráta som v roku 2008 začal navštevoval Norikine hodiny salsy niekedy aj 5-krat do týždňa plus tančiarne. Bol to skvelý relax po práci. Pri tomto krásnom a kreatívnom tanci som sa naučil pohybovať celým telom, viest ktorúkoľvek tanečnú partnerku so základmi salsy a vedenia do akejkoľvek figúrky a pritom sa výborne baviť.
 
Asi po 2 rokoch tancovania u Noriky na kurzoch som sa dopočul o kurze ruedy, ktorý sa u nej konal a z čistej zvedavosti som sa tam prihlásil. Zistil som, že vďaka ruede, viem na party tancovať kreatívnejšie, bez zdĺhavého tancovania základného kroku a spomínania si na figúrky a tiež, že salsa je zábava medzi ľuďmi v páre, ale rueda je zabáva medzi všetkými ľuďmi v kruhu. Odvtedy tancujem ruedu na každej party čí tančiarni a kdekoľvek (na námestí v Banskej Bystrici, v bazéne v Rovinj, v jazere na Balatone, ale aj na zasneženom svahu Skalka v lyžiarkach), pretože ma najviac teší, keď sa zabávajú všetci.

 

Norika o Jarovi

Jarino si niekoľko rokov u nás prešiel všetky tanečné úrovne, presne ako dôsledný človek napriek tanečnej minulosti zo spoločenských tancov. Zaujala ho na našich kurzoch hlavne Rueda a tej ostal dodnes verný:-). Dnes keď sa povie na Slovensku Rueda...každeho, kto sa nachádza v salsovej komunite trošku dlhšie vie kto je Jaro ! Dohodli sme sa na spolupraci, lebo prejavil záujem stať sa súčasťou nášho teamu. Na kurzoch okrem ruedy ho môžete stretávať ešte aj na kubánskej salse všetkých úrovniach.